Skup nieruchomości z dożywociem

0 View Comment Off

Skup nieruchomości z dożywociem

Kupując nieruchomość, musimy zwrócić uwagę na każdy szczegół. Skup nieruchomości z dożywociem to zakup domu, mieszkania bądź działki z umową dożywocia. Taka umowa jest obciążeniem na danej nieruchomości.
Opiera się to na tym, że nieruchomość pozostaje zamieszkała przez osobę, która zrzekła się prawa do danej nieruchomości w zamian za comiesięczne raty w ustalonych kwotach aż do końca życia.
W innym nieruchomość z dożywociem polega również na tym, że kupując daną nieruchomość, dom lub mieszkanie, kupujemy ją z osobą, która dożywotnio tam będzie zamieszkiwała. Zakup takiej nieruchomości jest skomplikowany i na pewno taniej kupimy taką nieruchomość z takowym obciążeniem, gdyż niewielu jest nabywców, którzy decydują się na taką transakcję.
Nieruchomość z dożywociem pojawia się również w przypadkach, gdy nieruchomość przekazuje się spadkobiercom, którzy w ramach dożywocia muszą zapewnić dotychczasowemu właścicielowi bądź właścicielom dożywotnie mieszkanie i utrzymanie oraz opiekę.
Nieruchomości obciążone dożywociem nazywa się często nieruchomościami z wadą prawną. Sprzedaż takiej nieruchomości może być utrudniona jednakże istnieją skupy nieruchomości, które zajmują się sprzedażą takich nieruchomości. Skupy takich nieruchomości obciążonych dożywociem oferują zapłatę od ręki i nie trzeba długo oczekiwać na zainteresowanego zakupem.
Sprzedaż nieruchomości z dożywociem nie jest więc niemożliwa.

About the author

Related Articles

Archiwa